Gwiazda polskiego kryminału

W Polsce nie brakuje dobrych autorów, którzy są powszechnie rozpoznawalni. Swoją markę budować trzeba długo, lecz niektórym udało się zapaść w pamięć dużej ilości czytelników stosunkowo szybko. Do takich autorów należy bez wątpienia Remigiusz Mróz. Ten autor zagwarantował sobie dobre skojarzenia czytelników dzięki konsekwentnemu dostarczaniu dobrych książek, które nie tylko porywają, ale z biegiem czasu stają się też coraz lepsze. Remigiusz Mróz obecny jest praktycznie cały czas na listach bestsellerów. Niezależnie od tego czy jego książka przynależy do większej serii, czy też stanowi jednorazową historię, polscy czytelnicy sięgają po nie niesamowicie chętnie. W listach najlepiej sprzedających się książek zdarza się, że prześciga on nawet autorów światowej sławy. To niebywałe osiągnięcie. Dorobek artystyczny Mroza jest naprawdę ogromny. Nic dziwnego więc, że tak dużo osób lubi jego literaturę – każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dobra historia, zagadkowy klimat

Remigiusz Mróz to artysta, który wręcz zalewa rynek swoimi powieściami. Nowa pozycja pojawia się praktycznie co kilka miesięcy. Sam autor twierdzi, że czuje się źle, jeżeli nie napisze przynajmniej kilkunastu stron dziennie. Efekty jego pracy są bardzo dobrej jakości, co przeczy skojarzeniom, że idzie on bardziej w ilość niż jakość. Jego dzieła są różnorodne, dlatego nie można powiedzieć o nim, że wykorzystuje utarte schematy, zmieniając jedynie szczegóły. Podstawą książek Remigiusza Mroza jest bardzo łatwy odbiór. Nie trzeba być fanem ani jego powieści ani thrillerów  jako takich, żeby czerpać z nich maksymalną przyjemność. Język, którego używa autor jest prosty, a budowa zdań sprawia, że czyta się je bardzo sprawnie. Autor stosunkowo szybko zarysowuje fabułę, dlatego czytelnik już od pierwszych stron jest zainteresowany dalszą lekturą. W jego książkach pojawiają się barwne postaci. O autorze dobrze świadczy, że buduje on często skomplikowaną przeszłość swoich bohaterów. Oznacza to, że musi poświęcić więcej czasu na swoją kreację, niż tylko wrzucenie postaci w wir fabuły. Co do samej wartości książek jako kryminałów, też jest bardzo dobrze- przestępstwa opisywane w jego książkach są bardzo nieoczywiste. Tworzy on specyficzny, trzymający w napięciu klimat.

Łatwy próg wejścia

By wybrać dobrą książkę Mroza nie trzeba się dużo przygotowywać – wystarczy sięgnąć po pierwszą lepszą pozycję, ponieważ wszystkie są na podobnym poziomie. Największą popularnością cieszy się seria o Chyłce. Łączy ona wątki prawnicze z makabrycznymi zbrodniami. Chyba właśnie ta seria najlepiej pokazuje jak odmienne i ciekawe mogą być książki tego autora.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com