Jakie książki pisze Remigiusz Mróz?

Coraz częściej w rozmowach o popularnych pisarzach polskich pada nazwisko młodego, ale też wielokrotnie już nagradzanego pisarza, Remigiusza Mroza. Remigiusz Mróz to trzydziestotrzyletni pisarz, który ma na swoim koncie napisanych 40 powieści o różnej tematyce (powieści kryminalne oraz fantastyczne). Szerszej publiczności jest znany głównie z różnych serii powieściowych (niektóre zostały zekranizowane jak np. seria o Joannie Chyłce.

Co przyciąga czytelnika do tworzonych przez Remigiusza Mroza cykli powieści?

Pisarz ten został doceniony przede wszystkim za talent oraz pracowitość, gdyż powszechnie wiadomo, że poświęca swej pracy co najmniej 10 godzin dziennie. Remigiusz Mróz tworzy powieści historyczne, kryminalne, thrillery prawnicze czy  nawet science-fiction. Wszystkie jego książki przyciągają jak magnes czytelnika szybką akcją, ciekawą intrygą, niebanalnymi bohaterami czy poleceniem samej Tess Gerrites (amerykańska pisarka). Remigiusz Mróz tworzy powieści, których atutem jest ich realność. Wśród jego twórczości znajdują się takie, które stawiają niewygodne pytania jak np. czy można poświęcić życie jednego człowieka w celu ratowania innego. Możliwości tego pisarza są wręcz nieograniczone, gdyż potrafi stworzyć także powieść historyczną (czego przykładem ” Turkusowe szale”) czy fantastykę naukową (“Chór zapomnianych głosów”). Wierni czytelnicy rekomendują początkującym z twórczością pisarza kolejność czytania jego dzieł w następujący:

  • seria o Joannie Chyłce (obecnie 10 tomów, pierwszy o tytule “Kasacja” z 2015);
  • trylogia Parabellum, czyli powieści “Prędkość ucieczki”, “Horyzont zdarzeń” i Głębia osobliwości”;
  • pentalogia o Wiktorze Forście: “Ekspozycja”, “Przewieszenie”, “Trawers”, “Deniwelacja” oraz “Zerwa”;
  • dylogia o Damianie Wernerze, na którą składają się powieści zatytułowane “Nieodnaleziona” i “Nieodgadniona”;
  • cykl o Sewerynie Zaorskim, który został zapoczątkowany w 2019 roku tytułem  “Listy zza grobu”;
  • cykl “W kręgach władzy”, który póki co zamknięty jest w trzech książkach: “Wotum nieufności”, “Większość bezwzględna” i “Władza absolutna”;
  • cykl na Wyspach Owczych, który został napisany przez pisarza pod pseudonimem Ove Logmansbo i zawiera trzy tytuły: “Enklawa”, “Połów” i “Prom”;
  • cykl o Gerardzie Edlingu, która jest kontynuacją powieści “Behawiorysta”;
  • pisarz wydał także liczne książki, których fabuła została zamknięta w jednym tomie jak np. “Czarna Madonna” czy “Hashtag”.

Większość czytelników po przeczytaniu choćby jednej książki tego autora zapowiada sięgnięcie po dalszą twórczość pisarza. Czytelnicy są zachwyceni tempem pracy autora, który nie pozwala na długie oczekiwanie na kontynuację losów poznanych bohaterów.

Cover obraz autorstwa freepik - www.freepik.com